telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Klášter Zlatá Koruna
a zřícenina hradu Dívčí Kámen

Budete-li si chtít odpočinout, udělejte si z Vinického dvora nenáročný výlet k Vltavě, u které se nachází jak klášter Zlatá Koruna, tak i rozsáhlá zřícenina hradu Dívčí Kámen.  Zlatá Koruna je malebná obec, která leží na úpatí hory Kleť a ze tří stran je obklopena Vltavou. V roce 1263 zde český král Přemysl Otakar II. založil cis­terciácký klášter.

Podle pověsti tak učinil jako pro­jev díků za vítězství nad uherským králem Bélou v bitvě u Kressenbrun­nu. Ve skutečnosti chtěl zamezit roz­ínavosti Vítkovců, kterým patřil ne­daleký Český Krumlov. Panovník věnoval Zlaté Koruně rozsáhlé po­zemky, což klášteru umožnilo velký rozkvět.

Ve 14. století sahalo zlatokorun­ské panství od Českých Budějovic až k zemským hranicím. Sláva Zlaté Koruny pohasla za husitských vá­lek. Roku 1420 husité klášter zapáli­li, způsobili velké škody, a mniši jej proto opustili. Zlaltá Koruna se opět vzchopila po třicetileté válce a zla­tou dobou rozkvětu byla 2. polovina 18. století.

Slibný rozvoj kláštera byl ukončen roku 1785 dekretem Josefa II. a po zrušení byl klášter využíván jako to­várna.

Odtud po prohlídce můžeme pokračovat do Třísova, kde zanecháme auto a po červené značce po 1,5km dojdete ke zřícenině  hradu. Monumentální romantickou zříceninu hradu Dívčí Kámen najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy. Hrad je jednou z nejrozsáhlejších a nejlépe dochovaných středověkých památek v České republice..

K hradu můžete také dojet na lodi – kanoi či raftu po Vltavě ze Zlaté Koruny, kde je půjčovna lodí. Případně spojit tento výlet s výstupem na Kleť, kam se lze svézt i lanovkou z Krasetína a dolů můžete vyzkoušet 11km sjezd na horských koloběžkách.


Orientační vzdálenosti od Vinického dvora:

Zlatá Koruna  24km (autem 27min)
Třísov         25km  (autem 30min)
Krasetín    31km  (autem 38min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení