Penzion
Ubytování
a wellness
Vinický dvůr
telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz WWW: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz WWW: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Klášter Zlatá Koruna
a zřícenina hradu Dívčí Kámen

Budete-li si chtít odpočinout, udělejte si z Vinického dvora nenáročný výlet k Vltavě, u které se nachází jak klášter Zlatá Koruna, tak i rozsáhlá zřícenina hradu Dívčí Kámen.  Zlatá Koruna je malebná obec, která leží na úpatí hory Kleť a ze tří stran je obklopena Vltavou. V roce 1263 zde český král Přemysl Otakar II. založil cis­terciácký klášter.

Podle pověsti tak učinil jako pro­jev díků za vítězství nad uherským králem Bélou v bitvě u Kressenbrun­nu. Ve skutečnosti chtěl zamezit roz­ínavosti Vítkovců, kterým patřil ne­daleký Český Krumlov. Panovník věnoval Zlaté Koruně rozsáhlé po­zemky, což klášteru umožnilo velký rozkvět.

Ve 14. století sahalo zlatokorun­ské panství od Českých Budějovic až k zemským hranicím. Sláva Zlaté Koruny pohasla za husitských vá­lek. Roku 1420 husité klášter zapáli­li, způsobili velké škody, a mniši jej proto opustili. Zlaltá Koruna se opět vzchopila po třicetileté válce a zla­tou dobou rozkvětu byla 2. polovina 18. století.

Slibný rozvoj kláštera byl ukončen roku 1785 dekretem Josefa II. a po zrušení byl klášter využíván jako to­várna.

Odtud po prohlídce můžeme pokračovat do Třísova, kde zanecháme auto a po červené značce po 1,5km dojdete ke zřícenině  hradu. Monumentální romantickou zříceninu hradu Dívčí Kámen najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy. Hrad je jednou z nejrozsáhlejších a nejlépe dochovaných středověkých památek v České republice..

K hradu můžete také dojet na lodi – kanoi či raftu po Vltavě ze Zlaté Koruny, kde je půjčovna lodí. Případně spojit tento výlet s výstupem na Kleť, kam se lze svézt i lanovkou z Krasetína a dolů můžete vyzkoušet 11km sjezd na horských koloběžkách.


Orientační vzdálenosti od Vinického dvora:

Zlatá Koruna  24km (autem 27min)
Třísov         25km  (autem 30min)
Krasetín    31km  (autem 38min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Kam dále?
   » Tipy na výlet
   » Další možnosti zábavy

   » Wellness procedury
   » Welness programy
   » Ceník
   » Kontaktujte nás
Last minute
v současné době nejsou.POHYBOVÉ CENTRUMPenzion

 • Konzultace a terapie u dětských skolióz a VDT
 • Fyzioterapie a Shiatsu pro ženy
 • Pohybová a taneční terapie ve skupinách
 • Semináře, workshopy a odborné kurzy

  Kontakt:
  Daniela Andršová fyzioterapeutka

  Objednávky
  tel: 728362594

  Téma pohybové terapie:Penzion

  ŘÍJEN - Otevření (se) ramen a světu
  LISTOPAD - Výrazový tanec a deprese? PROSINEC - Čas pro mne
  - Zklidnění duše a mysli pohybem a dechem
  LEDEN - Well being a jak s tím začít...
  ÚNOR - Co přesně moje tělo potřebuje?
  BŘEZEN - Dornova metoda v tanci
  DUBEN - Posílení "slabin"
  KVĚTEN - Vlny těla a mysli
  Dárkové poukazy
  Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.>


  Dárkový poukaz

 • Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

  Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
  Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
  Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
  Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení