telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Výlet do Novohradských hor
Výlet až na konec světa

Výlet do Novohradských hor, je výlet do kraje lesů, rybníků a zapomenutých vesnic.

Do Novohradských hor se z Vinického dvora dostanete buď autem  nebo „po svých na kole, případně se dá výlet na kole ještě kombinovat s vláčkem..

Za ves­ničkou Malonty s přibývající nadmořskou výškou ubude signálu ve vašem mobilním telefo­nu a na silnici dopravy. Za Po­horskou Vsí se úzká silnice stá­vá užší a s posledním malým konzumem získáte pocit, že se s vámi rozloučila civilizace. Za malým Leopoldovem s opuštěnou pilou už máte do­jem vítězství přírody nad člově­kem. Na konci obce překročíte pomyslnou čáru, kde nás dříve od zbytku Evropy oddělovala že­lezná opona. Cesta však dál po­kračuje do nitra Novohradských hor a míjíte restauraci Ba­ronův most,jednu z mála možností jak se v tomoto zapomenu­tém koutu osvěžit. Cestou kolem několika rybní­ků - nádrží, které vyrostly společ­ně s plavbou dřeva v 18. a 19. století po Pohorském potoce přijedeme až na konec naší cesty do Pohoří na Šumavě. Zde na konci městečka u pohraniční zá­vory končí cesta, a tak trochu i jeden svět.

Pohoří na Šumavě, do roku 1945 Buchers, vzniklo při cestě do Rakouska v 18. stole­tí, rychle se rozvíjelo a v roce 1890 zde žilo už 1300 obyvatel a stálo skoro 200 domů. Konec městečka přišel po roce 1946, odsun původního německého obyvatelstva a stálé rozšiřování pohraničního pásma  přineslo městečku zkázu. Poslední se v roce 1999 zřítil barokní kostel Panny Marie, takže původní zá­stavbu připomínala jen rozpada­jící se budova fary, torzo koste­la, hřbitov a památník padlým ve velké válce.

Zdejší oko­lí nabízí řadu výletů, nejen po značených cyklostezkách, ale i pro pěší turisty. Nedaleko Poho­ří, na úbočí vrchu Kamence, sto­jí barokní sloup označující tro­jmezí Čech, Horního a Dolního Rakouska. Od něj se můžete vydat buď na západ podél státní hranice na vrch Kamenec, jeden z nejvyš­ších vrcholů Novohradských hor, nebo na východ ke kapli Panny Marie, u které je příleži­tostný hraniční přechod do Ra­kouska. Kaple P. Marie Dobré rady stojí nedaleko pramenu řeky Lužnice a byla vybudována německými rodáky z Pohoří na památku jejich zmizelého rodiš­tě.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora :

Pohoří na Šumavě      33km  (autem 37min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení