Penzion
Ubytování
a wellness
Vinický dvůr
telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz WWW: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz WWW: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Výlet do Novohradských hor
Výlet až na konec světa

Výlet do Novohradských hor, je výlet do kraje lesů, rybníků a zapomenutých vesnic.

Do Novohradských hor se z Vinického dvora dostanete buď autem  nebo „po svých na kole, případně se dá výlet na kole ještě kombinovat s vláčkem..

Za ves­ničkou Malonty s přibývající nadmořskou výškou ubude signálu ve vašem mobilním telefo­nu a na silnici dopravy. Za Po­horskou Vsí se úzká silnice stá­vá užší a s posledním malým konzumem získáte pocit, že se s vámi rozloučila civilizace. Za malým Leopoldovem s opuštěnou pilou už máte do­jem vítězství přírody nad člově­kem. Na konci obce překročíte pomyslnou čáru, kde nás dříve od zbytku Evropy oddělovala že­lezná opona. Cesta však dál po­kračuje do nitra Novohradských hor a míjíte restauraci Ba­ronův most,jednu z mála možností jak se v tomoto zapomenu­tém koutu osvěžit. Cestou kolem několika rybní­ků - nádrží, které vyrostly společ­ně s plavbou dřeva v 18. a 19. století po Pohorském potoce přijedeme až na konec naší cesty do Pohoří na Šumavě. Zde na konci městečka u pohraniční zá­vory končí cesta, a tak trochu i jeden svět.

Pohoří na Šumavě, do roku 1945 Buchers, vzniklo při cestě do Rakouska v 18. stole­tí, rychle se rozvíjelo a v roce 1890 zde žilo už 1300 obyvatel a stálo skoro 200 domů. Konec městečka přišel po roce 1946, odsun původního německého obyvatelstva a stálé rozšiřování pohraničního pásma  přineslo městečku zkázu. Poslední se v roce 1999 zřítil barokní kostel Panny Marie, takže původní zá­stavbu připomínala jen rozpada­jící se budova fary, torzo koste­la, hřbitov a památník padlým ve velké válce.

Zdejší oko­lí nabízí řadu výletů, nejen po značených cyklostezkách, ale i pro pěší turisty. Nedaleko Poho­ří, na úbočí vrchu Kamence, sto­jí barokní sloup označující tro­jmezí Čech, Horního a Dolního Rakouska. Od něj se můžete vydat buď na západ podél státní hranice na vrch Kamenec, jeden z nejvyš­ších vrcholů Novohradských hor, nebo na východ ke kapli Panny Marie, u které je příleži­tostný hraniční přechod do Ra­kouska. Kaple P. Marie Dobré rady stojí nedaleko pramenu řeky Lužnice a byla vybudována německými rodáky z Pohoří na památku jejich zmizelého rodiš­tě.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora :

Pohoří na Šumavě      33km  (autem 37min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Kam dále?
   » Tipy na výlet
   » Další možnosti zábavy

   » Wellness procedury
   » Welness programy
   » Ceník
   » Kontaktujte nás
Last minute
v současné době nejsou.POHYBOVÉ CENTRUMPenzion

 • Konzultace a terapie u dětských skolióz a VDT
 • Fyzioterapie a Shiatsu pro ženy
 • Pohybová a taneční terapie ve skupinách
 • Semináře, workshopy a odborné kurzy

  Kontakt:
  Daniela Andršová fyzioterapeutka

  Objednávky
  tel: 728362594

  Téma pohybové terapie:Penzion

  ŘÍJEN - Otevření (se) ramen a světu
  LISTOPAD - Výrazový tanec a deprese? PROSINEC - Čas pro mne
  - Zklidnění duše a mysli pohybem a dechem
  LEDEN - Well being a jak s tím začít...
  ÚNOR - Co přesně moje tělo potřebuje?
  BŘEZEN - Dornova metoda v tanci
  DUBEN - Posílení "slabin"
  KVĚTEN - Vlny těla a mysli
  Dárkové poukazy
  Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.>


  Dárkový poukaz

 • Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

  Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
  Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
  Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
  Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení