Penzion
Ubytování
a wellness
Vinický dvůr
telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz WWW: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz WWW: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Vítkův kámen

Výlet na nejvýše položený hrad v Česku

Výlet z Vinického dvora směrem na Lipno můžete vhodně doplnit návštěvou jednoho z nejstarších hradů u nás – Vítkova Kamene u osady Svatý Tomáš. Výletem ke kdysi nedobytnému ka­mennému opevnění si můžete zpestřit třeba prázdninové polehávání u vody na písčitých plážích Přední Výtoně.

Z hradní věže dohlédnete až do Rakouska

Autem nebo na kole Vás povede od hráze Lipna cesta bývalým hraničním pásmem nejprve pořád do kopce a potom zase z kopce. Musíte překonat zhruba tří­setmetrové převýšení, odměnou je Vám potom rozhled z hradní věže na li­penské jezero i do rakouského vnitro­zemí. Hrad leží ve výšce 1035 metrů nad mořem a jeho věž byla pro turisty otevřena v roce 2005.

Možnost je i pěšky z Frymburku, začátek cesty je nejpohodlnější - ­je totiž třeba překonat Lipno přívoz­em z Frymburku do Frýdavy. Ve Frýdavě je ještě poslední šance na občerstvení v hospůdce v novém penzionu nedaleko. přívozu. Pak násle­duje zhruba šest kilometrů cesty le­sem po žluté značce až do osady Svatý Tomáš. Cestou se lze pokochat několika zajímavými osamě­lými skalními útvary. Po prudkém stoupání se nakonec dostanete už po rovin­ce do osady, v níž si mužete alespoň zven­ku prohlédnout gotický kostel, o jehož rekonstrukci se zasloužili rodáci z dru­hé strany hranice.

Občerstvení nabízí luxusní hotel, který ve Svatém Tomáši vznikl nedáv­no. z bývalého schwarzenberského loveckého zámečku. Až občerstveni naberete nové síly, čeká vás závěrečný výšlap do prudké­ho kopce ke zřícenině hradu.

Ještě před několika lety bylo okolí hradu zapleveleno kopřivami a věž hradu nepřístupná. Občanské sdruže­ní, které si vzalo hrad do péče, se však postaralo o vymýcení plevele i o zpří­stupnění věže, kde se nachází rozhledna.

Kolaři mohou dále pokračovat nádhernou krajinou Svatotomášského pohoří ke Schwarzenberskému kanálu a od Ježové potom pokračovat podél kanálu Rakouskem a po  13km u Zadní Zvonkové opět vjet na naše území. Odtud se mohou podél Lipenského jezera vrátit na Frýdavu,  Přední Výtoně či Lipna.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora:

Lipno               37km   (41min autem)
Frymburk           44km   (50min autem)
Svatý Tomáš        48km    (60min autem)

foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Kam dále?
   » Tipy na výlet
   » Další možnosti zábavy

   » Wellness procedury
   » Welness programy
   » Ceník
   » Kontaktujte nás
Last minute
v současné době nejsou.POHYBOVÉ CENTRUMPenzion

 • Konzultace a terapie u dětských skolióz a VDT
 • Fyzioterapie a Shiatsu pro ženy
 • Pohybová a taneční terapie ve skupinách
 • Semináře, workshopy a odborné kurzy

  Kontakt:
  Daniela Andršová fyzioterapeutka

  Objednávky
  tel: 728362594

  Téma pohybové terapie:Penzion

  ŘÍJEN - Otevření (se) ramen a světu
  LISTOPAD - Výrazový tanec a deprese? PROSINEC - Čas pro mne
  - Zklidnění duše a mysli pohybem a dechem
  LEDEN - Well being a jak s tím začít...
  ÚNOR - Co přesně moje tělo potřebuje?
  BŘEZEN - Dornova metoda v tanci
  DUBEN - Posílení "slabin"
  KVĚTEN - Vlny těla a mysli
  Dárkové poukazy
  Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.>


  Dárkový poukaz

 • Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

  Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
  Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
  Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
  Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení