telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Vítkův kámen

Výlet na nejvýše položený hrad v Česku

Výlet z Vinického dvora směrem na Lipno můžete vhodně doplnit návštěvou jednoho z nejstarších hradů u nás – Vítkova Kamene u osady Svatý Tomáš. Výletem ke kdysi nedobytnému ka­mennému opevnění si můžete zpestřit třeba prázdninové polehávání u vody na písčitých plážích Přední Výtoně.

Z hradní věže dohlédnete až do Rakouska

Autem nebo na kole Vás povede od hráze Lipna cesta bývalým hraničním pásmem nejprve pořád do kopce a potom zase z kopce. Musíte překonat zhruba tří­setmetrové převýšení, odměnou je Vám potom rozhled z hradní věže na li­penské jezero i do rakouského vnitro­zemí. Hrad leží ve výšce 1035 metrů nad mořem a jeho věž byla pro turisty otevřena v roce 2005.

Možnost je i pěšky z Frymburku, začátek cesty je nejpohodlnější - ­je totiž třeba překonat Lipno přívoz­em z Frymburku do Frýdavy. Ve Frýdavě je ještě poslední šance na občerstvení v hospůdce v novém penzionu nedaleko. přívozu. Pak násle­duje zhruba šest kilometrů cesty le­sem po žluté značce až do osady Svatý Tomáš. Cestou se lze pokochat několika zajímavými osamě­lými skalními útvary. Po prudkém stoupání se nakonec dostanete už po rovin­ce do osady, v níž si mužete alespoň zven­ku prohlédnout gotický kostel, o jehož rekonstrukci se zasloužili rodáci z dru­hé strany hranice.

Občerstvení nabízí luxusní hotel, který ve Svatém Tomáši vznikl nedáv­no. z bývalého schwarzenberského loveckého zámečku. Až občerstveni naberete nové síly, čeká vás závěrečný výšlap do prudké­ho kopce ke zřícenině hradu.

Ještě před několika lety bylo okolí hradu zapleveleno kopřivami a věž hradu nepřístupná. Občanské sdruže­ní, které si vzalo hrad do péče, se však postaralo o vymýcení plevele i o zpří­stupnění věže, kde se nachází rozhledna.

Kolaři mohou dále pokračovat nádhernou krajinou Svatotomášského pohoří ke Schwarzenberskému kanálu a od Ježové potom pokračovat podél kanálu Rakouskem a po  13km u Zadní Zvonkové opět vjet na naše území. Odtud se mohou podél Lipenského jezera vrátit na Frýdavu,  Přední Výtoně či Lipna.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora:

Lipno               37km   (41min autem)
Frymburk           44km   (50min autem)
Svatý Tomáš        48km    (60min autem)

foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení