telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Vítkův kámen

Výlet na nejvýše položený hrad v Česku

Výlet z Vinického dvora směrem na Lipno můžete vhodně doplnit návštěvou jednoho z nejstarších hradů u nás – Vítkova Kamene u osady Svatý Tomáš. Výletem ke kdysi nedobytnému ka­mennému opevnění si můžete zpestřit třeba prázdninové polehávání u vody na písčitých plážích Přední Výtoně.

Z hradní věže dohlédnete až do Rakouska

Autem nebo na kole Vás povede od hráze Lipna cesta bývalým hraničním pásmem nejprve pořád do kopce a potom zase z kopce. Musíte překonat zhruba tří­setmetrové převýšení, odměnou je Vám potom rozhled z hradní věže na li­penské jezero i do rakouského vnitro­zemí. Hrad leží ve výšce 1035 metrů nad mořem a jeho věž byla pro turisty otevřena v roce 2005.

Možnost je i pěšky z Frymburku, začátek cesty je nejpohodlnější - ­je totiž třeba překonat Lipno přívoz­em z Frymburku do Frýdavy. Ve Frýdavě je ještě poslední šance na občerstvení v hospůdce v novém penzionu nedaleko. přívozu. Pak násle­duje zhruba šest kilometrů cesty le­sem po žluté značce až do osady Svatý Tomáš. Cestou se lze pokochat několika zajímavými osamě­lými skalními útvary. Po prudkém stoupání se nakonec dostanete už po rovin­ce do osady, v níž si mužete alespoň zven­ku prohlédnout gotický kostel, o jehož rekonstrukci se zasloužili rodáci z dru­hé strany hranice.

Občerstvení nabízí luxusní hotel, který ve Svatém Tomáši vznikl nedáv­no. z bývalého schwarzenberského loveckého zámečku. Až občerstveni naberete nové síly, čeká vás závěrečný výšlap do prudké­ho kopce ke zřícenině hradu.

Ještě před několika lety bylo okolí hradu zapleveleno kopřivami a věž hradu nepřístupná. Občanské sdruže­ní, které si vzalo hrad do péče, se však postaralo o vymýcení plevele i o zpří­stupnění věže, kde se nachází rozhledna.

Kolaři mohou dále pokračovat nádhernou krajinou Svatotomášského pohoří ke Schwarzenberskému kanálu a od Ježové potom pokračovat podél kanálu Rakouskem a po  13km u Zadní Zvonkové opět vjet na naše území. Odtud se mohou podél Lipenského jezera vrátit na Frýdavu,  Přední Výtoně či Lipna.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora:

Lipno               37km   (41min autem)
Frymburk           44km   (50min autem)
Svatý Tomáš        48km    (60min autem)

foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
POSLEDNÍ VOLNÉ TERMÍNY 2021

Pobytové balíčky


TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".

Rezervovat

VÍKENDOVÝ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH DVOUDENNÍ ODPOČINEK
Relaxační pobyt - privátní sauna a vířivka
1.920,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.), vířivka (60 min.)
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".

Rezervovat

Dárkové poukazy

Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.


Dárkový poukaz

Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení