telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Renesance a koupání v Třeboni

Výlet z Vinického dvora do Třeboně je vhodný i pro rodiny s malými dětmi, nejlépe jako kombinace nenáročného kolařského výletu mezi třeboňskými rybníky a návštěvy historického centra Třeboně se zámkem a Schwarzenbergskou hrobkou.

Rene­sanční zámek Třeboň je jeden z největších zámeckých komplexů v České republice. Zámecký park je otevřený od šesti do jedenadvaceti hodin, v parku je možné zahlédnout místní rodin­ku pávů, ve voliérách chovají správci zámku papoušky nebo vzácné bažanty stříbrné dovezené z oblasti Hi­málaje.

Dnešní podoba zámku pochází z renesančních přestaveb z druhé po­loviny 16. a počátku 17. století. Zámek měl také několik majitelů, ,z nichž nejvýznamnější byli Schwarzenberkové a právě Rožmberkové. Zejména o oblíbeném Petru Vokovi, který vládl na dvoře od roku 1602 (zemřel roku 1611, a jelikož on ani jeho bratr Vilém z Rožmber­ka neměli,děti, vymřel rod Rožm­berků po meči), se traduje několik historek.

Vyjdemeli ze zámku na velké nádvoří, jen několik kroků nás dělí od náměstí, samého centra Třeboně , jehož dominantou jsou perfektně udržované barevné gotické a renesanční domy s typickými štíty.

Okolo rybníku Svět

Co by to ale bylo za výlet do Třeboně, kdybychom nenavštívili proslulý rybník Svět, vybudovaný v letech 1571 - 1573. Na jeho hrázi stojí pomník známého rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan (1535 - 1604), který se velkou měrou zasloužil o rozkvět rybníkářství v oblasti (kromě rybníku Svět, který má rozlohu  201 hektarů, vybudoval i náš největ­ší rybník Rožmberk). Po hrázi rybníka Svět, která je dostatečně široká pro pěší i cyklis­ty, můžete pohodlně během půlhodiny dojít například k monumentální  hrobce Schwarzenberků. Je postavená v novogotickém stylu a jako taju­plný hrad se vyloupne z lesoparku, který ji obklopuje.V hrobce jsou  uloženy ostatky 26 příslušníků schwarzenberské rodiny.

Tipy na výlet

  • Naučná stezka "Okolo Třeboně" ­nástupní místo na hrázi rybníka Svět. Trasa měří 39 km. Je pro cyklisty.
  • Naučná stezka "Rožmberk" je dlou­há 22 km, nástupní místo je na hrázi rybníka Svět. Rovněž pro cyklisty,
  • Cesta kolem Světa měří 12 km a je vhodná pro pěší. Nástupní místo je v Jiříkově údolí jižně od Třeboně.   Tra­sa čítá 16 informačních zastávek.
  • Naučná stezka "Červené blato" je vhodná pro rodiny s dětmi. Měří 3 km, nástupním bodem je Jiříkovo údolí.
  • Na Stezku zdraví se dostanete přes Masarykovo náměstí, Jindřicho­hradeckou bránu a Zlatou stoku. Stezka je dlouhá 12 km a má 12 sta­novišť, kde si můžete zacvičit.

Památky

Do Třeboně se lze dostat pouze branami z 16. století, které jsou cel­kem čtyři. Jádro Jindřichohradecké brány, jež uzavírá východní stranu Masarykova náměstí, pochází z let,1525 - 1527, kdy se brána stala součástí zdokonaleného městského opevně­ní. Novohradská a Svinenská jsou brány jižní a pocházejí z 1. poloviny 16. století. Na západní straně města pod kostelem Panny Marie a sv. Jiljí stojí brána Budějovická.

Projdete-Ii z hlavního náměstí ma­lebnou Husovou ulicí, dostanete se ke kostelu sv. Jiljí s vysokou věží. Je to dominanta někdejšího augustiniánkého kláštera, který byl založen Ro­žmberky v roce 1367.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora:

Třeboň  50km (56min.)

foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení