telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Tereziino údolí u Nových Hradů

velmi oblíbený výlet zvláště pro rodiny s malými dětmi.

Pokud si chcete z Vinického dvora udělat nenáročný a pohodový výlet s dětmi doporučujeme procházku Buquoyským lesoparkem Terezino údolí spojenou s návštěvou historického města Nové Hrady, kde se nachází stejnojmenný  hrad průchozího typu  a krásně zrenovovaný klášter Servitů.

Největší atrakcí Tereziina údolí u Nových Hradů je vodopád na říčce Stropnici. Údolím vede i pětikilomet­rová naučná stezka.

Významné krajinář­ské území Tereziino údolí se nachá­zí nedaleko Nových Hradů v údolí říčky Stropnice. Územím někdejšího Buquoyské­ho parku vede pět kilometrů dlouhá naučná stezka se čtrnácti zastavení­mi. Trasa prochází převážně po zpevněných cestách, a proto ji vyu­žívají také cyklisté na horských nebo trekových kolech.

Park založil na počátku druhé po­loviny předminulého - století hrabě Jan Buquoy na základě podnětu své ženy Terezie. Původně se jme­noval Krásné údolí. Současný ná­zev dal parku Jiří Buquoy, který park získal v roce 1817 od své tetič­ky Terezie. Za období jeho vlády dosáhl park své největší rozlohy. Byla dobudována většina parko­vých staveb a na Stropnici vznikl umělý vodopád.

Vchodová brá­na je z roku 1797 a hned před ní je malé parkoviště.

Velkou část parku tvoří louky v údolí říčky Stropnice a jejích příto­ků, které obklopují lesy a doplňují samostatně stojící stromy. Z průhle­dů, které byly obnoveny v poslední době, podle efektně utvářených zá­koutí a exotických druhů stromů je znát, že se jedná o krajinu vytvoře­nou člověkem. Buquoyové původně park budovali podle francouzského romantického stylu. Z budov, které přežily do současnosti, je nejvý­znamnější areál Václavových lázní, který byl postaven na konci osmnác­tého století a blízko něj v minulosti stál ještě skleník.

Dále po cestě narazí návštěvníci na ruiny Modrého domu, někdejší­ho přechodného letního sídla Tere­zie Buquoyové. Empírová budova byla vážně poškozena povodní v roce 1936, kdy Stropnice stihla její zadní roh. K opravě nedošlo a dnes stojí na místě jen obvodové zdi, vstupní schodiště a dva cypřiše Lawsonovy. Jeden dosahuje pro naše země ojedinělé výšky třiceti metrů.

Několik desítek metrů za zříceni­nou letního sídla je nejvyhledávaněj­ší zajímavostí Tereziina údolí umě­lý vodopád napájený kanálem z říč­ky Stropnice. Stezka vede dál pře­vážně zalesněnou krajinou a pojed­nává o borovicích, bučinách, du­bech a poslední zastávka před návra­tem je u Gabrielinina rybníka zalo­ženého roku 1852.


Orientační vzdálenost od Vinického dvora:

Nové Hrady  33km (40min.)

foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení