Penzion
Ubytování
a wellness
Vinický dvůr
telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz WWW: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz WWW: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Na cyklopouti z Hůrky
k Plešnému jezeru

Z Vinického dvora se posuneme s koly do Hůrky na břehu Lipenského jezera. Zde ponecháme auto u nádraží a vyrazíme dále již na kole.

Nejprve se asi 1km vrátíme po silnici zpět směrem na Černou v Pošumaví, přejedeme hráz s mostkem oddělující záliv Lipna od vlastní plochy a hned poté zabočíme na malou silničku doprava podél přehrady. Dojedeme do Dolní Vltavice a zde se necháme převézt přívozem na druhou stranu Lipna.

Dále pokračujeme podél vody po cyklotrase 1033, dojedeme na Přední Zvonkovou, bývalou obec s obnoveným kostelem a zde pokračujeme po cyklotrase 1033 po rovince podél Schwarzenberského kanálu. V místě zvaném Rossbach odbočíme na 1028 a poté po Jezerní stezce na Plešné jezero. Odtud nás již čeká krásný sjezd přes Jelení do Nové Pece, kde naložíme kola na vláček a dopravíme se k autu do Hůrky. Celá trasa měří 46km a opravdu stojí za to.

Zajímavá místa

Plešné jezero ledovcového původu, kam směřujeme, je situováno v severovýchodním svahu Plechého. Je to druhé nejvýše položené jezero na Šumavě (1090 m) s rozlohou 7,48 hektarů a největší hloubkou 18,3 metrů.

V severním svahu nad jezerem je téměř 300 metrů vysoká "Jezerní stěna" s památníkem Adalberta Stiftera, od něhož je fantastický výhled na jezero a Vltavské údolí. Jednou z nejstarších technických památek na Šumavě je Schwarzenberský plavební kanál, který byl vybudován v letech1779 - 1821 pro plavení dřeva. Začíná u obce Nové Údolí, prochází severními úbočími Třístoličníku a Plechého, v sedle u Jelení v úseku asi 700 metrů tunelem a po celkové délce 52 kilometrů ústí v Rakousku do řeky Muhl.

V Zadní Zvonkové, osadě založené v rámci kolonizace Šumavy, stojí za prohlídku kos­telík sv. Jana Nepomuckého, obnovený v roce 1992.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora:
Hůrka (Černá v Pošumaví)  37km  (35min)

foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Kam dále?
   » Tipy na výlet
   » Další možnosti zábavy

   » Wellness procedury
   » Welness programy
   » Ceník
   » Kontaktujte nás
Last minute
v současné době nejsou.POHYBOVÉ CENTRUMPenzion

 • Konzultace a terapie u dětských skolióz a VDT
 • Fyzioterapie a Shiatsu pro ženy
 • Pohybová a taneční terapie ve skupinách
 • Semináře, workshopy a odborné kurzy

  Kontakt:
  Daniela Andršová fyzioterapeutka

  Objednávky
  tel: 728362594

  Téma pohybové terapie:Penzion

  ŘÍJEN - Otevření (se) ramen a světu
  LISTOPAD - Výrazový tanec a deprese? PROSINEC - Čas pro mne
  - Zklidnění duše a mysli pohybem a dechem
  LEDEN - Well being a jak s tím začít...
  ÚNOR - Co přesně moje tělo potřebuje?
  BŘEZEN - Dornova metoda v tanci
  DUBEN - Posílení "slabin"
  KVĚTEN - Vlny těla a mysli
  Dárkové poukazy
  Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.>


  Dárkový poukaz

 • Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

  Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
  Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
  Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
  Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení