Na cyklopouti z Hůrky
k Plešnému jezeru
Z Vinického dvora se posuneme s koly do Hůrky na břehu Lipenského jezera. Zde ponecháme auto u nádraží a vyrazíme dále již na kole.
Nejprve se asi 1km vrátíme po silnici zpět směrem na Černou v Pošumaví, přejedeme hráz s mostkem oddělující záliv Lipna od vlastní plochy a hned poté zabočíme na malou silničku doprava podél přehrady. Dojedeme do Dolní Vltavice a zde se necháme převézt přívozem na druhou stranu Lipna.
Dále pokračujeme podél vody po cyklotrase 1033, dojedeme na Přední Zvonkovou, bývalou obec s obnoveným kostelem a zde pokračujeme po cyklotrase 1033 po rovince podél Schwarzenberského kanálu. V místě zvaném Rossbach odbočíme na 1028 a poté po Jezerní stezce na Plešné jezero. Odtud nás již čeká krásný sjezd přes Jelení do Nové Pece, kde naložíme kola na vláček a dopravíme se k autu do Hůrky. Celá trasa měří 46km a opravdu stojí za to.
Zajímavá místa
Plešné jezero ledovcového původu, kam směřujeme, je situováno v severovýchodním svahu Plechého. Je to druhé nejvýše položené jezero na Šumavě (1090 m) s rozlohou 7,48 hektarů a největší hloubkou 18,3 metrů.
V severním svahu nad jezerem je téměř 300 metrů vysoká "Jezerní stěna" s památníkem Adalberta Stiftera, od něhož je fantastický výhled na jezero a Vltavské údolí. Jednou z nejstarších technických památek na Šumavě je Schwarzenberský plavební kanál, který byl vybudován v letech1779 - 1821 pro plavení dřeva. Začíná u obce Nové Údolí, prochází severními úbočími Třístoličníku a Plechého, v sedle u Jelení v úseku asi 700 metrů tunelem a po celkové délce 52 kilometrů ústí v Rakousku do řeky Muhl.
V Zadní Zvonkové, osadě založené v rámci kolonizace Šumavy, stojí za prohlídku kostelík sv. Jana Nepomuckého, obnovený v roce 1992.
Orientační vzdálenosti z Vinického dvora:
Hůrka (Černá v Pošumaví) 37km (35min)

Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt
Cena zahrnuje:
- 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
- Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".