telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Na cyklopouti z Hůrky
k Plešnému jezeru

Z Vinického dvora se posuneme s koly do Hůrky na břehu Lipenského jezera. Zde ponecháme auto u nádraží a vyrazíme dále již na kole.

Nejprve se asi 1km vrátíme po silnici zpět směrem na Černou v Pošumaví, přejedeme hráz s mostkem oddělující záliv Lipna od vlastní plochy a hned poté zabočíme na malou silničku doprava podél přehrady. Dojedeme do Dolní Vltavice a zde se necháme převézt přívozem na druhou stranu Lipna.

Dále pokračujeme podél vody po cyklotrase 1033, dojedeme na Přední Zvonkovou, bývalou obec s obnoveným kostelem a zde pokračujeme po cyklotrase 1033 po rovince podél Schwarzenberského kanálu. V místě zvaném Rossbach odbočíme na 1028 a poté po Jezerní stezce na Plešné jezero. Odtud nás již čeká krásný sjezd přes Jelení do Nové Pece, kde naložíme kola na vláček a dopravíme se k autu do Hůrky. Celá trasa měří 46km a opravdu stojí za to.

Zajímavá místa

Plešné jezero ledovcového původu, kam směřujeme, je situováno v severovýchodním svahu Plechého. Je to druhé nejvýše položené jezero na Šumavě (1090 m) s rozlohou 7,48 hektarů a největší hloubkou 18,3 metrů.

V severním svahu nad jezerem je téměř 300 metrů vysoká "Jezerní stěna" s památníkem Adalberta Stiftera, od něhož je fantastický výhled na jezero a Vltavské údolí. Jednou z nejstarších technických památek na Šumavě je Schwarzenberský plavební kanál, který byl vybudován v letech1779 - 1821 pro plavení dřeva. Začíná u obce Nové Údolí, prochází severními úbočími Třístoličníku a Plechého, v sedle u Jelení v úseku asi 700 metrů tunelem a po celkové délce 52 kilometrů ústí v Rakousku do řeky Muhl.

V Zadní Zvonkové, osadě založené v rámci kolonizace Šumavy, stojí za prohlídku kos­telík sv. Jana Nepomuckého, obnovený v roce 1992.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora:
Hůrka (Černá v Pošumaví)  37km  (35min)

foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení