Penzion
Ubytování
a wellness
Vinický dvůr
telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz WWW: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz WWW: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Okolo Lipna
pro náročnější kolaře

Pro tento výlet je vhodné popovézt kola z Vinického dvora do Horní Plané a odtud začít náročnější ale překrásnou cestu kolem přehrady.

Při cestě okolo Lipenské přehrady nás čeká asi 96 km nejlépe na tre­kovém kole (silničky jsou místy dost rozbité). Cestu lze rozdělit na dvě eta­py nebo zkrátit podle chuti s využitím pří­vozů přes přehradu. První úsek můžeme absolvovat po značených cyklotrasách, je delší a náročnější, ale klidnější.

Výlet začínáme v Horní Plané, městečku na levém břehu Lipenské přehrady. Kus fre­kventované silnice si ušetříme, když uhne­me směrem k přívozu a vlevo po zpevněné komunikaci přes Jenišov; Pak už sledujeme silnici podél Lipna do Černé v Pošumaví, právě tady je přehradní jezero nejširší.

Krásné výhledy

Značení cyklotrasy (č. 1047) nám pomůže v další orientaci. Krátce se pustíme po hlav­ní silnici na Český Krumlov, po pár met­rech odbočujeme vpravo do Muckova. Z Muckova pokračujeme po trase č. 33 do Milné - míjíme Pláničský potok i chráněnou Olšinu v Novoveském lese. V Milné se kousek vracíme po hlavní silnici, pak uhý­báme na asfaltku vlevo do Kovářova a k ubytovacímu areálu v Hrdoňově. Další část asfaltové cesty je uzavřena motoris­tům, tak si ji užijeme. Dostaneme se znovu na hlavní silnici a po ní do Frymburka. Z historie si připomeňme, že tady stával při středověké obchodní cestě do Rakouska most, dnes se k protější Frýdavě dostaneme přívozem. Hezkou dominantou je původně gotický kostel sv. Bartoloměje.

Stále po cyklotrase č..33 krátce sledujeme frekventovanou hlavní silnici, z ní přes zátoku se otvírá nejhezčí pohled na Frym­burk. Na silnici je velký provoz, a tak raději po cyklotrase č. 33 uhneme vlevo na úzkou silničku - zdoláme náročnější kopec, pak mezi pastvinami a loukami budeme vy­chutnávat nádherné výhledy na celou ob­last. Projedeme osadou Slunečná a pustíme se po silnici vpravo dolů do Lipna nad Vl­tavou.

V jiném světě

Přejedeme hráz, kde už zdaleka není tak rušno jako na druhém břehu. Zatočíme vpravo po příjemné silnici, která nás po břehu, bez větších výškových rozdílů, do­vede do Přední Výtoně.

Na křižovatce v Přední Výtoni pokračuje­me přímo do, uzoučká silnička nás přivádí na silnici od Frýdavy, po ní zatočíme vlevo na další roz­cestí a pak uzoučkou strmou komunikací (pozor, pro auta to je jediný příjezd ke Sv. Tomáši!) zatočíme vpravo. Vítá nás ožívají­cí rekreační ves Sv. Tomáš s kostelem sv. Tomáše založeným snad již ve 13. století. Asi 300 m nás čeká stoupání ke zřícenině nejvýše položeného českého hradu Vítkova kamene (1035 m). Vracíme se po stejné sil­ničce, z rozcestí pak vpravo do Pasečné. Dál pokračujeme úzkou rozbitou silničkou mezi pastvinami (1019). Je to nádherný kus přírody, jen prostý dřevěný kříž a zarůstají­cí zbytky zdí připomínají někdejší ves Rychnůvek. Po odsunu německých obyva­tel zůstala takřka vylidněná, v roce 1956 pak byly všechny budovy včetně kostela odstřeleny.

Parádní dlouhý sjezd nás přivádí až těsně k přehradnímu jezeru, do Přední Zvonkové a do Bližší Lhoty. Odtud se přívozem mů­žeme vrátit přímo do Horní Plané, nebo dokončit "obchvat" jezera, po pěkné asfaltce do Nové Pece, vpravo přes most do Bělé, vedlejší silnicí do Jasenky, do Perneku - dál buď po cyklotrase, nebo přímo po silnici do Pihlova a do Horní Plané.


Orientační vzdálenost od Vinického dvora:

Horní Planá: 45km (45min autem)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Kam dále?
   » Tipy na výlet
   » Další možnosti zábavy

   » Wellness procedury
   » Welness programy
   » Ceník
   » Kontaktujte nás
Last minute
v současné době nejsou.POHYBOVÉ CENTRUMPenzion

 • Konzultace a terapie u dětských skolióz a VDT
 • Fyzioterapie a Shiatsu pro ženy
 • Pohybová a taneční terapie ve skupinách
 • Semináře, workshopy a odborné kurzy

  Kontakt:
  Daniela Andršová fyzioterapeutka

  Objednávky
  tel: 728362594

  Téma pohybové terapie:Penzion

  ŘÍJEN - Otevření (se) ramen a světu
  LISTOPAD - Výrazový tanec a deprese? PROSINEC - Čas pro mne
  - Zklidnění duše a mysli pohybem a dechem
  LEDEN - Well being a jak s tím začít...
  ÚNOR - Co přesně moje tělo potřebuje?
  BŘEZEN - Dornova metoda v tanci
  DUBEN - Posílení "slabin"
  KVĚTEN - Vlny těla a mysli
  Dárkové poukazy
  Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.>


  Dárkový poukaz

 • Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

  Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
  Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
  Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
  Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení