telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Okolo Lipna
pro náročnější kolaře

Pro tento výlet je vhodné popovézt kola z Vinického dvora do Horní Plané a odtud začít náročnější ale překrásnou cestu kolem přehrady.

Při cestě okolo Lipenské přehrady nás čeká asi 96 km nejlépe na tre­kovém kole (silničky jsou místy dost rozbité). Cestu lze rozdělit na dvě eta­py nebo zkrátit podle chuti s využitím pří­vozů přes přehradu. První úsek můžeme absolvovat po značených cyklotrasách, je delší a náročnější, ale klidnější.

Výlet začínáme v Horní Plané, městečku na levém břehu Lipenské přehrady. Kus fre­kventované silnice si ušetříme, když uhne­me směrem k přívozu a vlevo po zpevněné komunikaci přes Jenišov; Pak už sledujeme silnici podél Lipna do Černé v Pošumaví, právě tady je přehradní jezero nejširší.

Krásné výhledy

Značení cyklotrasy (č. 1047) nám pomůže v další orientaci. Krátce se pustíme po hlav­ní silnici na Český Krumlov, po pár met­rech odbočujeme vpravo do Muckova. Z Muckova pokračujeme po trase č. 33 do Milné - míjíme Pláničský potok i chráněnou Olšinu v Novoveském lese. V Milné se kousek vracíme po hlavní silnici, pak uhý­báme na asfaltku vlevo do Kovářova a k ubytovacímu areálu v Hrdoňově. Další část asfaltové cesty je uzavřena motoris­tům, tak si ji užijeme. Dostaneme se znovu na hlavní silnici a po ní do Frymburka. Z historie si připomeňme, že tady stával při středověké obchodní cestě do Rakouska most, dnes se k protější Frýdavě dostaneme přívozem. Hezkou dominantou je původně gotický kostel sv. Bartoloměje.

Stále po cyklotrase č..33 krátce sledujeme frekventovanou hlavní silnici, z ní přes zátoku se otvírá nejhezčí pohled na Frym­burk. Na silnici je velký provoz, a tak raději po cyklotrase č. 33 uhneme vlevo na úzkou silničku - zdoláme náročnější kopec, pak mezi pastvinami a loukami budeme vy­chutnávat nádherné výhledy na celou ob­last. Projedeme osadou Slunečná a pustíme se po silnici vpravo dolů do Lipna nad Vl­tavou.

V jiném světě

Přejedeme hráz, kde už zdaleka není tak rušno jako na druhém břehu. Zatočíme vpravo po příjemné silnici, která nás po břehu, bez větších výškových rozdílů, do­vede do Přední Výtoně.

Na křižovatce v Přední Výtoni pokračuje­me přímo do, uzoučká silnička nás přivádí na silnici od Frýdavy, po ní zatočíme vlevo na další roz­cestí a pak uzoučkou strmou komunikací (pozor, pro auta to je jediný příjezd ke Sv. Tomáši!) zatočíme vpravo. Vítá nás ožívají­cí rekreační ves Sv. Tomáš s kostelem sv. Tomáše založeným snad již ve 13. století. Asi 300 m nás čeká stoupání ke zřícenině nejvýše položeného českého hradu Vítkova kamene (1035 m). Vracíme se po stejné sil­ničce, z rozcestí pak vpravo do Pasečné. Dál pokračujeme úzkou rozbitou silničkou mezi pastvinami (1019). Je to nádherný kus přírody, jen prostý dřevěný kříž a zarůstají­cí zbytky zdí připomínají někdejší ves Rychnůvek. Po odsunu německých obyva­tel zůstala takřka vylidněná, v roce 1956 pak byly všechny budovy včetně kostela odstřeleny.

Parádní dlouhý sjezd nás přivádí až těsně k přehradnímu jezeru, do Přední Zvonkové a do Bližší Lhoty. Odtud se přívozem mů­žeme vrátit přímo do Horní Plané, nebo dokončit "obchvat" jezera, po pěkné asfaltce do Nové Pece, vpravo přes most do Bělé, vedlejší silnicí do Jasenky, do Perneku - dál buď po cyklotrase, nebo přímo po silnici do Pihlova a do Horní Plané.


Orientační vzdálenost od Vinického dvora:

Horní Planá: 45km (45min autem)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení