Penzion
Ubytování
a wellness
Vinický dvůr
telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz WWW: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz WWW: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Koněspřežka
České Budějovice - Linec

Po stopách bývalé koněspřežky se můžete z Vinického dvora vydat jak autem, tak i na kole nebo dokonce pěšky.

Ve své době ojedinělá technická stav­ba budí obdiv i po téměř dvou stech letech. Zatímco na čes­kém území je až na výjimky bývalá trasa koněspřežky využívána dnešní železnicí, v Rakousku se pro podob­né využití nehodila. Na českém území jsou muzea, svézt se koněspřežnou lze až v rakouském Kerschbaumu.

Putování je dobré začít v bývalém drážním domku v Mánesově ulici v Českých Budějovicích, kde je uvnitř zpří­stupněno muzeum koněspřežky. Můžete si zde prohléd­nout nejen modely vozů, které tahali koně, ale také všechny památky, kte­ré se na území města dochovaly a shlédnout  i projekci filmů, které poutavě popisují historii stavby, podrobnou trasou a další zajímavosti této před­chůdkyně moderních železnic. Do­chovaly se i dobové filmové záběry.

Do blízkého Bujanova kde se dochovala původní přepřažní stanice nyní muzeum, můžete dojít z Vinického dvora buďto pěšky nebo dojet na kole a dále pokračovat po cyklotrasách např. na hrad Rožmberk nebo do Novohradských hor. Bujanovská stanice bez dvou křídel stájí, které byly zbourány, stojí dodnes a lze si zde prohléd­nout různé písemnosti týkající se ko­něspřežné dráhy a také model buja­novské stanice, která je trochu odliš­ná od dnešní podoby. Podobně jako v českobudějovickém drážním domku i tady se promítá.

Zatímco na českém území se zá­jemci mohou seznámit pouze s do­chovaným psaným a obrazovým materiálem, svézt se lze až dva kilomet­ry za hranicemí v rakouském Kersch­baumu v replice vozu Hannibal. Do Kerschbaumu lze také dojet autem (z Vinického dvora cca 25min) nebo vlakem do stanice Summerau. Vozy tažené koňmi vozí v Kersch­baumu cestující o víkendech, o prázdninách pak denně. V míst­ních hostincích lze stylově ochut­nat ovesnou kořalku anebo koňský koblih.

Výlet do Rakouska lze spojit s návštěvou historického města Freistadt, lázní Bad Leonfelden, prohlídkou největšího hornorakouského města Linz nebo výlety po památkách, zajímavostech a  krásné přírodě této horské oblasti zvané Muhlviertel.


Orientační vzdálenosti od Vinického dvora:

Č.Budějovice 34km (30 min. auto)
Bujanov  6km (20min kolo, 60min.pěšky)
Kerschbaum 23km (20min auto, 2,5hod. kolo)
Freistadt  32 km (30min.auto)
Linz 68km (60min auto)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Kam dále?
   » Tipy na výlet
   » Další možnosti zábavy

   » Wellness procedury
   » Welness programy
   » Ceník
   » Kontaktujte nás
Last minute
v současné době nejsou.POHYBOVÉ CENTRUMPenzion

 • Konzultace a terapie u dětských skolióz a VDT
 • Fyzioterapie a Shiatsu pro ženy
 • Pohybová a taneční terapie ve skupinách
 • Semináře, workshopy a odborné kurzy

  Kontakt:
  Daniela Andršová fyzioterapeutka

  Objednávky
  tel: 728362594

  Téma pohybové terapie:Penzion

  ŘÍJEN - Otevření (se) ramen a světu
  LISTOPAD - Výrazový tanec a deprese? PROSINEC - Čas pro mne
  - Zklidnění duše a mysli pohybem a dechem
  LEDEN - Well being a jak s tím začít...
  ÚNOR - Co přesně moje tělo potřebuje?
  BŘEZEN - Dornova metoda v tanci
  DUBEN - Posílení "slabin"
  KVĚTEN - Vlny těla a mysli
  Dárkové poukazy
  Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.>


  Dárkový poukaz

 • Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

  Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
  Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
  Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
  Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení