telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Koněspřežka
České Budějovice - Linec

Po stopách bývalé koněspřežky se můžete z Vinického dvora vydat jak autem, tak i na kole nebo dokonce pěšky.

Ve své době ojedinělá technická stav­ba budí obdiv i po téměř dvou stech letech. Zatímco na čes­kém území je až na výjimky bývalá trasa koněspřežky využívána dnešní železnicí, v Rakousku se pro podob­né využití nehodila. Na českém území jsou muzea, svézt se koněspřežnou lze až v rakouském Kerschbaumu.

Putování je dobré začít v bývalém drážním domku v Mánesově ulici v Českých Budějovicích, kde je uvnitř zpří­stupněno muzeum koněspřežky. Můžete si zde prohléd­nout nejen modely vozů, které tahali koně, ale také všechny památky, kte­ré se na území města dochovaly a shlédnout  i projekci filmů, které poutavě popisují historii stavby, podrobnou trasou a další zajímavosti této před­chůdkyně moderních železnic. Do­chovaly se i dobové filmové záběry.

Do blízkého Bujanova kde se dochovala původní přepřažní stanice nyní muzeum, můžete dojít z Vinického dvora buďto pěšky nebo dojet na kole a dále pokračovat po cyklotrasách např. na hrad Rožmberk nebo do Novohradských hor. Bujanovská stanice bez dvou křídel stájí, které byly zbourány, stojí dodnes a lze si zde prohléd­nout různé písemnosti týkající se ko­něspřežné dráhy a také model buja­novské stanice, která je trochu odliš­ná od dnešní podoby. Podobně jako v českobudějovickém drážním domku i tady se promítá.

Zatímco na českém území se zá­jemci mohou seznámit pouze s do­chovaným psaným a obrazovým materiálem, svézt se lze až dva kilomet­ry za hranicemí v rakouském Kersch­baumu v replice vozu Hannibal. Do Kerschbaumu lze také dojet autem (z Vinického dvora cca 25min) nebo vlakem do stanice Summerau. Vozy tažené koňmi vozí v Kersch­baumu cestující o víkendech, o prázdninách pak denně. V míst­ních hostincích lze stylově ochut­nat ovesnou kořalku anebo koňský koblih.

Výlet do Rakouska lze spojit s návštěvou historického města Freistadt, lázní Bad Leonfelden, prohlídkou největšího hornorakouského města Linz nebo výlety po památkách, zajímavostech a  krásné přírodě této horské oblasti zvané Muhlviertel.


Orientační vzdálenosti od Vinického dvora:

Č.Budějovice 34km (30 min. auto)
Bujanov  6km (20min kolo, 60min.pěšky)
Kerschbaum 23km (20min auto, 2,5hod. kolo)
Freistadt  32 km (30min.auto)
Linz 68km (60min auto)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení