telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Výlet na Kleť

Na nejvyšším vrcholu Blanského lesa stojí nejstarší kamenná rozhledna v Čechách

Cest, jak zdolat vrchol, je několik. Působivé jsou všechny. Dolů to lze i na horských koloběžkách, které si lze vypůjčit na vrcholu a poté si vychutnat 11km dlouhý sjezd.

Pěší turisté si mohou vybrat některou ze značených ,tras ve směru od Českého Krumlova,  například po Moučkově cestě, dále z Holubova, Křemže, Chvalšin, Zlaté Koruny nebo Brloha. Cesta vede smíšeným lesem s převahou buků.

Cyklisté mohou jet po cyklotrase číslo 12, na trase pod Granátníkem přijedou k nové dřevěné rozhledně, odkud je hezký výhled na Srnin a Zlatou Korunu. Nahoru na Kleť koláře zavede cyklotrasa č. 1166.

Ostatní, kteří se necítí na sportovní výkon mohou na vrchol Kletě i lanovkou

Motoristé musejí svá auta nechat na parkovišti u Krásetína. Dál se mohou vydat buď pěšky po zeleně značené turistické trase, kde jezdí i kolaři, anebo využít služeb nedaleké lanové dráhy.     Odměnou za zdolání vrcholu ve výši 1084 metrů nad mořem je výhled do širokého okolí. Ten umožňuje rozhledna, která byla postavena v letech 1822-1825 z podnětu vášnivého cestovatele knížete Josefa Schwarzenberga. Stala se tak nejstarší českou kamennou rozhlednou a na počest svého zakladatele dostala pojmenování. Z Josefovy věže jsou směrem na západ vidět za jasného počasí šumavské vrcholy Boubína, Bobíka, na sever pak těsné sousedství zámku Hluboká nad Vltavou a věží jaderné elektrárny Temelín. Směrem na východ leží panorama Novohradských hor a na jih pak Český Krumlov, Lipno a při ideálních podmínkách jsou vidět i vrcholky rakouských Alp.

Sto let po založení rozhledny byla v roce 1925 postavena pro potřeby turistů horská Tereziina chata, která výletníkům slouží dosud jako restaurace.

Lidé si mohou prohlédnout i astronomickou observatoř. Observatoř není žádným uzavřeným vědeckým pracovištěm. V rámci vědeckého výzkumu se pozoruje v noci, veřejnosti je hvězdárna otevřená přes den.

Výlet z Vinického dvora na Kleť můžete spojit s dalšími zajímavostmi, především s návštěvou Českého Krumlova, kláštera Zlatá Koruna, rozsáhlou zříceninou hradu nad Vltavou - Dívčí Kámen, nebo s návštěvou zachovalé typicky jihočeské vesnice Holašovice, která je zapsána v seznamu UNESCO.


Orientační vzdálenosti od Vinického dvora:

Český Krumlov 17km (24min)
Zlatá Koruna 26km (25min)
Holašovice 44km (50min)
Krásetín – lanovka Kleť 29km (40min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení