Penzion
Ubytování
a wellness
Vinický dvůr
telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz WWW: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz WWW: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Výlet na Kleť

Na nejvyšším vrcholu Blanského lesa stojí nejstarší kamenná rozhledna v Čechách

Cest, jak zdolat vrchol, je několik. Působivé jsou všechny. Dolů to lze i na horských koloběžkách, které si lze vypůjčit na vrcholu a poté si vychutnat 11km dlouhý sjezd.

Pěší turisté si mohou vybrat některou ze značených ,tras ve směru od Českého Krumlova,  například po Moučkově cestě, dále z Holubova, Křemže, Chvalšin, Zlaté Koruny nebo Brloha. Cesta vede smíšeným lesem s převahou buků.

Cyklisté mohou jet po cyklotrase číslo 12, na trase pod Granátníkem přijedou k nové dřevěné rozhledně, odkud je hezký výhled na Srnin a Zlatou Korunu. Nahoru na Kleť koláře zavede cyklotrasa č. 1166.

Ostatní, kteří se necítí na sportovní výkon mohou na vrchol Kletě i lanovkou

Motoristé musejí svá auta nechat na parkovišti u Krásetína. Dál se mohou vydat buď pěšky po zeleně značené turistické trase, kde jezdí i kolaři, anebo využít služeb nedaleké lanové dráhy.     Odměnou za zdolání vrcholu ve výši 1084 metrů nad mořem je výhled do širokého okolí. Ten umožňuje rozhledna, která byla postavena v letech 1822-1825 z podnětu vášnivého cestovatele knížete Josefa Schwarzenberga. Stala se tak nejstarší českou kamennou rozhlednou a na počest svého zakladatele dostala pojmenování. Z Josefovy věže jsou směrem na západ vidět za jasného počasí šumavské vrcholy Boubína, Bobíka, na sever pak těsné sousedství zámku Hluboká nad Vltavou a věží jaderné elektrárny Temelín. Směrem na východ leží panorama Novohradských hor a na jih pak Český Krumlov, Lipno a při ideálních podmínkách jsou vidět i vrcholky rakouských Alp.

Sto let po založení rozhledny byla v roce 1925 postavena pro potřeby turistů horská Tereziina chata, která výletníkům slouží dosud jako restaurace.

Lidé si mohou prohlédnout i astronomickou observatoř. Observatoř není žádným uzavřeným vědeckým pracovištěm. V rámci vědeckého výzkumu se pozoruje v noci, veřejnosti je hvězdárna otevřená přes den.

Výlet z Vinického dvora na Kleť můžete spojit s dalšími zajímavostmi, především s návštěvou Českého Krumlova, kláštera Zlatá Koruna, rozsáhlou zříceninou hradu nad Vltavou - Dívčí Kámen, nebo s návštěvou zachovalé typicky jihočeské vesnice Holašovice, která je zapsána v seznamu UNESCO.


Orientační vzdálenosti od Vinického dvora:

Český Krumlov 17km (24min)
Zlatá Koruna 26km (25min)
Holašovice 44km (50min)
Krásetín – lanovka Kleť 29km (40min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Kam dále?
   » Tipy na výlet
   » Další možnosti zábavy

   » Wellness procedury
   » Welness programy
   » Ceník
   » Kontaktujte nás
Last minute
v současné době nejsou.POHYBOVÉ CENTRUMPenzion

 • Konzultace a terapie u dětských skolióz a VDT
 • Fyzioterapie a Shiatsu pro ženy
 • Pohybová a taneční terapie ve skupinách
 • Semináře, workshopy a odborné kurzy

  Kontakt:
  Daniela Andršová fyzioterapeutka

  Objednávky
  tel: 728362594

  Téma pohybové terapie:Penzion

  ŘÍJEN - Otevření (se) ramen a světu
  LISTOPAD - Výrazový tanec a deprese? PROSINEC - Čas pro mne
  - Zklidnění duše a mysli pohybem a dechem
  LEDEN - Well being a jak s tím začít...
  ÚNOR - Co přesně moje tělo potřebuje?
  BŘEZEN - Dornova metoda v tanci
  DUBEN - Posílení "slabin"
  KVĚTEN - Vlny těla a mysli
  Dárkové poukazy
  Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.>


  Dárkový poukaz

 • Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

  Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
  Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
  Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
  Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení