telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Výlet na Kleť

Na nejvyšším vrcholu Blanského lesa stojí nejstarší kamenná rozhledna v Čechách

Cest, jak zdolat vrchol, je několik. Působivé jsou všechny. Dolů to lze i na horských koloběžkách, které si lze vypůjčit na vrcholu a poté si vychutnat 11km dlouhý sjezd.

Pěší turisté si mohou vybrat některou ze značených ,tras ve směru od Českého Krumlova,  například po Moučkově cestě, dále z Holubova, Křemže, Chvalšin, Zlaté Koruny nebo Brloha. Cesta vede smíšeným lesem s převahou buků.

Cyklisté mohou jet po cyklotrase číslo 12, na trase pod Granátníkem přijedou k nové dřevěné rozhledně, odkud je hezký výhled na Srnin a Zlatou Korunu. Nahoru na Kleť koláře zavede cyklotrasa č. 1166.

Ostatní, kteří se necítí na sportovní výkon mohou na vrchol Kletě i lanovkou

Motoristé musejí svá auta nechat na parkovišti u Krásetína. Dál se mohou vydat buď pěšky po zeleně značené turistické trase, kde jezdí i kolaři, anebo využít služeb nedaleké lanové dráhy.     Odměnou za zdolání vrcholu ve výši 1084 metrů nad mořem je výhled do širokého okolí. Ten umožňuje rozhledna, která byla postavena v letech 1822-1825 z podnětu vášnivého cestovatele knížete Josefa Schwarzenberga. Stala se tak nejstarší českou kamennou rozhlednou a na počest svého zakladatele dostala pojmenování. Z Josefovy věže jsou směrem na západ vidět za jasného počasí šumavské vrcholy Boubína, Bobíka, na sever pak těsné sousedství zámku Hluboká nad Vltavou a věží jaderné elektrárny Temelín. Směrem na východ leží panorama Novohradských hor a na jih pak Český Krumlov, Lipno a při ideálních podmínkách jsou vidět i vrcholky rakouských Alp.

Sto let po založení rozhledny byla v roce 1925 postavena pro potřeby turistů horská Tereziina chata, která výletníkům slouží dosud jako restaurace.

Lidé si mohou prohlédnout i astronomickou observatoř. Observatoř není žádným uzavřeným vědeckým pracovištěm. V rámci vědeckého výzkumu se pozoruje v noci, veřejnosti je hvězdárna otevřená přes den.

Výlet z Vinického dvora na Kleť můžete spojit s dalšími zajímavostmi, především s návštěvou Českého Krumlova, kláštera Zlatá Koruna, rozsáhlou zříceninou hradu nad Vltavou - Dívčí Kámen, nebo s návštěvou zachovalé typicky jihočeské vesnice Holašovice, která je zapsána v seznamu UNESCO.


Orientační vzdálenosti od Vinického dvora:

Český Krumlov 17km (24min)
Zlatá Koruna 26km (25min)
Holašovice 44km (50min)
Krásetín – lanovka Kleť 29km (40min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
POSLEDNÍ VOLNÉ TERMÍNY 2021

Pobytové balíčky


TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".

Rezervovat

VÍKENDOVÝ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH DVOUDENNÍ ODPOČINEK
Relaxační pobyt - privátní sauna a vířivka
1.920,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.), vířivka (60 min.)
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".

Rezervovat

Dárkové poukazy

Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.


Dárkový poukaz

Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení