telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Kam na výlet

Přemýšlíte, kam na výlet? Jaká neobyčejná místa či zajímavosti a památky poznat? Nabízíme Vám přehled těch najzajímavějších míst, která stojí za zhlédnutí.


  Cykloturistika  

Kolařský výlet na hrad Rožmberk

Představte si, že se ráno na našem statku probudíte do zpěvu ptáků a vůně lesa, mlhu zadrží Omlenický hřbet a Vinický dvůr se koupe ve slunci. Sad pod statkem kvete a levanduli obletuje spousta motýlů a včel. Na kolo to v tuto chvíli láká i zaryté odpůrce cykloturistiky. Šlápnete do pedálů, míjíte pastviny s koňmi a ovečkami a protože máte ještě dost energie zvládnete hned na začátku delší stoupání až na Zahrádku, odkud při troše štěstí můžete vidět Alpy. Až se dostatečně potěšíte výhledem, můžete pokračovat přes malebnou vesničku Močerady dále směrem na Rožmitál na Šumavě. Zde odpadají slabší jedinci a vrací se přes Bujanov a Omlenici zpět na Vinický dvůr. Kdo má však dostatek sil a chce spatřit krásný hrad Rožmberk, vydá se lesní cestou dále k Vltavě.....

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte

Výlet pro malé cykloturistíky - Schwarzenberský kanál

Pokud máte děti, které teprve začínají jezdit na kole, pak se určitě vyplatí nasadit kola na nosič a poposunout se trochu autem. Za třičtvrtě hodiny jste od nás na Lipensku, které je protkáno spoustou zajímavých cyklotras. Nám se moc líbí trasa kolem Schwarzenberského kanálu, kde nemáte šanci ani prudce stoupat ani prudce klesat. Začít můžete v Nové Peci - Raškově, jedete po zelené značce, posléze po modré podél Schwarzenberského kanálu. Vracíte se krásným Jelenským údolím do Nové Pece. Trasa je velmi příjemná a zajímavá pro děti, potkáte můstky, náhony, kapličky. Cestou se také dozvíte, jak se kdysi po Schwarzenberském kanálu (cenná technická památka) plavilo dříví.

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte

Roznodně však můžete vyrazit na další zajímavé výlety anebo jen tak za zábavou. V našem kraji se rozhodně nebudete nudit a poznáte mnohá zajímavá místa i památky.

Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení