telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Holašovice – výlet
do předminulého století

Vesnička Holašovice byla v prosinci 1998 v japonském Kjótu zapsána do Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako osmé místo z České republiky.

Výlet z Vinického dvora do Holašovic můžeme spojit jak s prohlídkou Českého Krumlova, tak i s návštěvou kláštera Zlatá Koruna, zříceniny hradu Dívčí Kámen, lanovkou vyjet na Kleť, případně ještě navštívit zámky Hluboká a Ohrada.

Holašovice leží ve zvlněné úrodné krajině na severním podhůří Blanského lesa. Právě díky své poloze mimo hlavní silniční a železniční trasy. Daleko od průmyslových zón, si ale vesnice dodnes zachovala vzhled z poloviny předminulého století.

Dvaadvacet zděných rozlehlých usedlostí s bohatou štukovou výzdobou průčelí tvoří historické jádro vesnice, doposud jen minimálně narušené stavebními úpravami. Dnešní podobu statky dostaly již v letech 1840-1880. Jsou rozloženy po obvodu obdélníkové návsi o rozměrech 210 krát 70 metrů. Dochoval se i středověký systém řazení jednotlivých usedlostí se  štítovými průčelími obytných domů a sýpek propojených ohradními zdmi s brankami a klenutými vjezdy na náves.

Ve druhé polovině 19. století sem pronikl stavební sloh, který do venkovského prostředí přenesl barokní, rokokové a klasicistní architektonické prvky, takzvané lidové čili selské baroko. To se v takovém rozsahu nikde jinde na světě nedochovalo. Navíc vesnice byla ušetřena různých přestaveb a adaptací, které v posledních desetiletích tak výrazně a .často velmi necitlivě změnily tvář českého venkova.

 

Orientační vzdálenost z Vinického dvora:

Holašovice  44km (autem 50min)
Český Krumlov 16km (autem 25min.)
Zlatá Koruna 28km (autem 30min)
Dívčí Kámen 34km (autem 35min)
Hluboká 43km (autem 41min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení