Penzion
Ubytování
a wellness
Vinický dvůr
telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz WWW: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz WWW: www.mozart.cz


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Buškuv hamr

technická památka, kterou obdivují i japonští a američtí turisté

Tento výlet z Vinického dvora můžete spojit jak s procházkou po jednotlivých zastaveních velmi zajímavé křížové cesty v Římově, tak i s návštěvou Žumberku – ojedinělé vesnice s opevněním a tvrzí na břehu rybníka.

Funkční buchar, brus nebo měchy poháněné vodní silou mohou vidět návštěvníci Buškova hamru nedaleko Trhových Svinů na Českobudějovicku. Technická památka z osmnáctého století se dochovala ve velmi dobrém stavu především proto, že rodina původního hamerníka zde žila ještě v sedmdesátých letech minulého století.

V letech 1992 až 1995 byl hamr rekonstruován a všechna jeho zařízení jsou díky tomu plně funkční.

Prohlídka začíná promítnutím osmi minutového filmu z padesátých let, kde lidé zhlédnoul tehdejší provoz Buškova hamru a dalších hamrů v okolí. Uvnitř památky pak mohou porovnat, jak zařízení poháněné třemi mlýnskými koly vypadalo ve filmu a jak působí dnes po rekonstrukci technický unikát, který je starý dvě stě let a stále plně funkční, nejvíc obdivují Japonci a Američané V obytné části areálu je expozice věnovaná lidovým řemeslům, zejména vybavení lidových domácností na doudlebsku a životu v nich na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Parkovat se dá přímo u hamru, součástí areálu je občerstvení, kde si mohou návštěvníci koupit zelňáky, utopence, klobásy, kávu, limonádu i pivo či kořalku. Po prohlídce

Buškova hamru si mohou turisté projít naučnou stezku Trhovosvinensko; která vede přímo přes Buškův hamr a měří osm a půl kilometru. V okolí Trhových Svinů vede také několik cyklostezek.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora:

Buškův hamr   25km  (autem 27min)
Římov     20,6km  (autem 20min)
Žumberk  34km  (autem 37min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Kam dále?
   » Tipy na výlet
   » Další možnosti zábavy

   » Wellness procedury
   » Welness programy
   » Ceník
   » Kontaktujte nás
Last minute
v současné době nejsou.POHYBOVÉ CENTRUMPenzion

 • Konzultace a terapie u dětských skolióz a VDT
 • Fyzioterapie a Shiatsu pro ženy
 • Pohybová a taneční terapie ve skupinách
 • Semináře, workshopy a odborné kurzy

  Kontakt:
  Daniela Andršová fyzioterapeutka

  Objednávky
  tel: 728362594

  Téma pohybové terapie:Penzion

  ŘÍJEN - Otevření (se) ramen a světu
  LISTOPAD - Výrazový tanec a deprese? PROSINEC - Čas pro mne
  - Zklidnění duše a mysli pohybem a dechem
  LEDEN - Well being a jak s tím začít...
  ÚNOR - Co přesně moje tělo potřebuje?
  BŘEZEN - Dornova metoda v tanci
  DUBEN - Posílení "slabin"
  KVĚTEN - Vlny těla a mysli
  Dárkové poukazy
  Na jednotlivé pobyty Vám na vyžádání vystavíme dárkové poukazy.>


  Dárkový poukaz

 • Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

  Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
  Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
  Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
  Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení