telefony
+420 380 312 203
+420 728 362 594
+420 602 159 501
vinickydvur@penzionwellness.cz
Novinky


Holašovice - Selské slavnosti 22.-24.7.2022 Staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel a pestrým kulturním programem.


Holašovice - selské baroko - UNESCO Jihočeská vesnice Holašovice, zapsaná na seznamu památek UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.


NAVŠTIVTE ZNOVUZROZENOU TVRZ S UNIKÁTNÍM PATREM
Tvrz Velká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěný šindelem, jediná svého druhu v České republice, obklopená základy původních hradeb a branskou věží dnes tvoří dominantu celého areálu doplněného budovou muzea a krčmy „U Čápa“.
Pohodový výlet pro každého
Velká věže s funkčními středověkými kachlovými kamny a dobovým nábytkem. Věž slouží zároveň jako vyhlídkový bod s dalekým výhledem na Šumavu a nejvyšší vrchol Novohradských hor Kamenec.
Hradní muzeum bude zaměřeno na historii regionu a jeho obyvatel od středověku do současnosti.
Web: https://www.hradynamalsi.cz/tvrz-ticha/


Pojeďte na vodu
Plánujete zajímavou dovolenou s rodinou nebo přáteli, a rádi byste si vyzkoušeli sjet některou z tuzemských řek? Není nic jednoduššího, doporučujeme se obrátit na půjčovnu Petr Putzer - Rafting Vltava. Ta je k dispozici vše zkušeným, ale i začínajícím vodákům, pro které je sjíždění řeky zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat.
Pohodový výlet pro každého
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Rožmberk Délka: 10 km Průměrná doba plavby: 3 hodiny
Nejoblíbenější rodinný výlet
Jednodenní plavba Vyšší Brod - Náhořany Délka: 21 km Průměrná doba plavby: 6 hodin
E-mail: petr@putzer.cz Web: www.petr.putzer.cz


Museum Fotoateliér Seidel Termín: celoročně Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. E-mail: info@seidel.cz Web: www.seidel.cz


Stezka korunami stromů na Lipně Stezka korunami stromů Lipno je bezbariérová a může ji tak navštívit úplně každý – rodiny s kočárky, senioři, stejně jako vozíčkáři. Výhledy ze 40 metrů vysoké věže si tak užijí všichni.


Muzeum marionet Č.Krumlov V historickém objektu bývalého kostela svatého Jošta je umístěna expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. stol. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet. E-mail: theatre.centre@mozart.cz Web: www.mozart.cz


WIFI - internet zdarma
internet zdarma


Počasí

Buškuv hamr

technická památka, kterou obdivují i japonští a američtí turisté

Tento výlet z Vinického dvora můžete spojit jak s procházkou po jednotlivých zastaveních velmi zajímavé křížové cesty v Římově, tak i s návštěvou Žumberku – ojedinělé vesnice s opevněním a tvrzí na břehu rybníka.

Funkční buchar, brus nebo měchy poháněné vodní silou mohou vidět návštěvníci Buškova hamru nedaleko Trhových Svinů na Českobudějovicku. Technická památka z osmnáctého století se dochovala ve velmi dobrém stavu především proto, že rodina původního hamerníka zde žila ještě v sedmdesátých letech minulého století.

V letech 1992 až 1995 byl hamr rekonstruován a všechna jeho zařízení jsou díky tomu plně funkční.

Prohlídka začíná promítnutím osmi minutového filmu z padesátých let, kde lidé zhlédnoul tehdejší provoz Buškova hamru a dalších hamrů v okolí. Uvnitř památky pak mohou porovnat, jak zařízení poháněné třemi mlýnskými koly vypadalo ve filmu a jak působí dnes po rekonstrukci technický unikát, který je starý dvě stě let a stále plně funkční, nejvíc obdivují Japonci a Američané V obytné části areálu je expozice věnovaná lidovým řemeslům, zejména vybavení lidových domácností na doudlebsku a životu v nich na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Parkovat se dá přímo u hamru, součástí areálu je občerstvení, kde si mohou návštěvníci koupit zelňáky, utopence, klobásy, kávu, limonádu i pivo či kořalku. Po prohlídce

Buškova hamru si mohou turisté projít naučnou stezku Trhovosvinensko; která vede přímo přes Buškův hamr a měří osm a půl kilometru. V okolí Trhových Svinů vede také několik cyklostezek.


Orientační vzdálenosti z Vinického dvora:

Buškův hamr   25km  (autem 27min)
Římov     20,6km  (autem 20min)
Žumberk  34km  (autem 37min)

foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení) foto (klikněte pro zvětšení)
Pro zvětšení na obrázky klikněte
Last minute
TŘÍDENNÍ ODPOČINEK V LÁZNIČKÁCH RELAXACE SE SAUNOU
Relaxační pobyt - privátní sauna dle výběru
1.670,-Kč/os/pobyt


Cena zahrnuje:
  • 2x ubytování (pokoj), 2x snídaně, 1x sauna dle výběru (90 min.),
  • Na vyžádání Vám vyhotovíme "Dárkový poukaz".
Tagy: Ubytování Šumava, ubytování na Šumavě, penzion Vinický dvůr, wellness pobyty Šumava, rodinné lázně, jižní Čechy, cykloturistika, turistika

Copyright © 2010  ·  Všechna práva vyhrazena • Mapa webuPartneři
Wellness penzion Vinický dvůr Andršovi - relaxační pobyty na víkend i celý týden
Robert Sedlák  -   Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz
Vinický dvůr v Omlenicích hodnocení